Zadzwoń do nas (+48) 781 006 800 lub napisz: kontakt@whitecom.com.pl


Szukasz oferty dla siebie?
Kierownik projektu
rozwin
Szukasz szkolenia?
Kierownik projektu
rozwin

Najbliższe szkolenia

Obecnie znajdujesz się w:

Informacje o firmie


Informacje o firmie

Jesteśmy firmą koncentrującą się na specyficznych potrzebach naszych klientów. Naszym priorytetem jest wybór jak najlepszych rozwiązań zapewniających podniesienie efektywności działania organizacji klienta, dlatego poświęcamy dużo czasu na zapoznania się ze specyfiką klienta i jego oczekiwaniami. Ważne jest dla nas nie tylko zadowolenie klienta, ale przede wszystkim zmiany, jakie przyniesie mu współpraca z nami.

Więcej informacji

 

Książka

Gorąco zachęcamy do przeczytania książki PMO. Praktyka zarządzania projektami i portfelem projektów w organizacji współautorstwa Macieja Bodycha, Prezesa WHITECOM Project Experience

PMO. Praktyka zarządzania projektami i portfelem projektów w organizacji

 • Poznaj skuteczne metody zarządzania projektami
 • Naucz się wdrażać odpowiednie procedury w swojej firmie
 • Dowiedz się, jak omijać zagrożenia i radzić sobie z problemami
 • Odnieś sukces biznesowy i popraw wyniki przedsiębiorstwa

Przeczytaj recenzję autorstwa Agnieszki Kosickiej, byłej Prezes PMI Poland Chapter

PMO – Project Management Office lub po prostu biuro projektów – to jednostka, której zadaniem jest kompleksowe wspieranie procesu zarządzania projektami w organizacji. Jest to również idea, która robi w ostatnich latach oszałamiającą karierę w świecie nowoczesnego biznesu i zarządzania. Idea, której wręcz nie wypada nie znać, jeśli marzy się o karierze w tych dziedzinach, zwłaszcza że efektywne zarządzanie projektami staje się palącą koniecznością w firmach planujących rozwój i pragnących skutecznie działać na coraz bardziej konkurencyjnym rynku.

W polskich księgarniach trudno o zbyt wiele pozycji, które kompleksowo i w sposób praktyczny omawiają zagadnienia związane z PMO. Lukę tę od 2011 roku wypełnia książka „PMO. Praktyka zarządzania projektami i portfelem projektów w organizacji”. Znajdują się w niej wszystkie kluczowe zagadnienia, nierozerwalnie związane z efektywnym funkcjonowaniem biura projektowego. Jest ona doskonałym wprowadzeniem w arkana efektywnego zarządzania projektami, wdrażania właściwych procedur oraz odpowiedniego definiowania priorytetów. Może także pomóc w planowaniu rozwoju, wprowadzaniu i przestrzeganiu standardów oraz rozwiązywaniu pojawiających się przy tym problemów z personelem czy budżetem organizacji.

 • Doświadczenie z PMO w naszym kraju
 • Praktyka stosowania standardów
 • Zasady efektywnego zarządzania projektami w organizacjach
 • Praktyczne wskazówki dotyczące wdrażania PMO
 • Doświadczenia związane z priorytetyzacją projektów
 • Skuteczne metody zwiększania wydajności przedsiębiorstw
 • Sposoby poprawiania terminowości i rozwiązywania konfliktów
 • Ulepszanie zarządzania budżetami i zasobami

Zdobądź uznanie zarządu i zostań cenionym specem od zarządzania projektami!

Autorzy:

dr inż. Seweryn Spałek zajmuje się zarządzaniem projektami od siedemnastu lat. Oprócz pozyskania stosownej wiedzy z tego zakresu zdobył również doświadczenie praktyczne, pracując dla renomowanych firm o ugruntowanej pozycji na rynku polskim i międzynarodowym. Zarządzał projektami polegającymi na implementowaniu pakietów zintegrowanego oprogramowania w organizacjach. Konsultował, opracowywał plany oraz sprawował nadzór w zakresie wprowadzania zmian organizacyjnych w przedsiębiorstwach. Uzyskał stopień naukowy doktora nauk ekonomicznych, broniąc pracy doktorskiej z zakresu zarządzania projektami. Jest członkiem Project Management Institute (PMI®), International Project Management Association (IMPA) oraz Stowarzyszenia Project Management Polska (SPMP). W ramach PMI należy do Polish Chapter oraz grupy RISK SIG, skupiającej osoby z całego świata, zainteresowane tematyką zarządzania ryzykiem w projekcie. Aktywnie działa również w Program Management Office Specific Interes Group (PMO SIG), gdzie pełni funkcję dyrektora na Europę.

 

Maciej Bodych, MBA, PMP, PfMP, ACP to ekspert w zakresie zarządzania projektami i portfelem projektów. Doświadczony trener i wykładowca. Prowadził projekty informatyczne i doradcze oraz wdrożenia biur projektów. Wielokrotnie brał udział w ocenianiu stopnia dojrzałości projektowej organizacji (m.in. OPM3®, CMMI), jak i również był trenerem szkoleń z tego zakresu. Od wielu lat wdraża w firmach systemy informatyczne do zarządzania projektami i portfelem projektów. W latach 2007-2010 był zatrudniony na stanowisku menadżera portfela projektów w Raiffeisen Bank Polska S.A, gdzie odpowiadał za wdrożenie metodyki zarządzania projektami. Od roku 2003 jest związany z Project Management Institute (PMI®), gdzie pełnił funkcję m.in. prezesa oddziału warszawskiego, prezesa oddziału polskiego oraz przewodniczącego komisji rewizyjnej stowarzyszenia. Od roku 2010 pracuje w centrali PMI® (USA) jako mentor odpowiedzialny za oddziały w Europie Wschodniej. Od 2005 roku jest certyfikowanym PMP®. Wykładowca na Akademii Leona Koźmińskiego na studiach Executive MBA  „Zarządzanie portfelem projektów IT”.

 

Książka do nabycia na stronie wydawnictwa!

 

Ocena : 6  2011-12-16
Andrzej Drewal
Książka, której brakowało mi do tej pory na rynku. Zwięzła i treściwa, z jednej strony odnosi się do ogólnoświatowych realiów a z drugiej jest osadzona w polskich przykładach.


Ocena : 6  2011-12-14
Adam Załuchowski
Bardzo dobra pozycja! Praktyczne porady, ciekawe statystki z projektów oraz studia przypadków. Polecam


PMI®, PMP®, CAPM®, PMI-ACP®, PgMP®, PfMP®, PMI-RMP®, PMBOK® Guide are registered marks of the Project Management Institute, Inc.
PMI® Registered Education Provider logo is registered mark of the Project Management Institute, Inc.

© by WHITECOM Project Experience
Projekt i wykonanie: BProg