Zadzwoń do nas (+48) 781 006 800 lub napisz: kontakt@whitecom.com.pl


Szukasz oferty dla siebie?
Kierownik projektu
rozwin
Szukasz szkolenia?
Kierownik projektu
rozwin

Najbliższe szkolenia

Obecnie znajdujesz siÄ™ w:

Szkolenia


Informacje o firmie

Jesteśmy firmą koncentrującą się na specyficznych potrzebach naszych klientów. Naszym priorytetem jest wybór jak najlepszych rozwiązań zapewniających podniesienie efektywności działania organizacji klienta.

Firma WHITECOM Sp. z o. o. korzysta z Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju 2.0.

Więcej informacji

 

PM

Nazwa szkoleniaObszarLiczba dni

Zarządzanie jakością w projekcie

PM2

Szkolenie przeznaczone jest dla:

  • Kierowników projektów chcÄ…cych efektywnie zarzÄ…dzać jakoÅ›ciÄ… w projektach
  • Specjalistów ds. zarzÄ…dzania jakoÅ›ciÄ… procesów lub produktów
  • CzÅ‚onków zespoÅ‚ów projektowych

Webinarium: Hybrydowe zarządzanie projektami – Twoja przewaga konkurencyjna!

PM

Rozwój zastosowania agile w organizacjach powoduje, że coraz wiÄ™ksze projekty realizowane sÄ… z wykorzystaniem zwinnego podejÅ›cia. Brakuje w nim jednak elementów wymaganych przez zarzÄ…d i dyrekcjÄ™, takich jak zarzÄ…dzanie harmonogramem, budżetem czy ryzykiem. Z drugiej strony coraz wiÄ™cej projektów inwestycyjnych, organizacyjnych czy usprawnieniowych zawiera komponent informatyczny, który zespóÅ‚ IT chce realizować w podejÅ›ciu SCRUM. Dlatego w praktyce kierownik projektu musi pogodzić obie strony i zastosować hybrydowe podejÅ›cie do zarzÄ…dzania projektem. Podczas wystÄ…pienia odpowiemy na pytania:

  • Czym jest hybrydowe zarzÄ…dzanie projektami?
  • Kiedy warto stosować hybrydowe podejÅ›cie?
  • Jak kierownik projektu może wzmocnić swojÄ… rolÄ™ w firmie dziÄ™ki hybrydowemu zarzÄ…dzaniu projektami?
  • Jak ustawić swój projekt wykorzystujÄ…c hybrydowe podejÅ›cie?

Podczas prezentacji przedstawimy zarówno wyniki badaÅ„ w tym obszarze oraz omówimy praktyczne przykÅ‚ady zastosowania hybrydowego podejÅ›cia w projektach. Jeżeli chcesz poznać i zrozumieć jak wykorzystać hybrydowe podejÅ›cie do swojego projektu, to zapraszam na to webinarium. 

 

Zapraszamy 16 listopada 2023 o godzinie 19.00

Emocjonalnie kompetentny kierownik projektu

PM2

Chcesz zostać emocjonalnie kompetentnym kierownikiem projektu?  Dowiedzieć siÄ™ czym jest inteligencja emocjonalna i jakie sÄ… podstawowe kompetencje inteligencji emocjonalnej? Jak można jÄ… rozwinąć i wykorzystać w zarzÄ…dzaniu projektem, w szczególnoÅ›ci w komunikacji projektowej i zarzÄ…dzaniu konfliktem?

TakÄ…  wÅ‚aÅ›nie wiedzÄ™ oraz kompetencje zdobÄ™dziesz na szkoleniu "Emocjonalnie kompetentny kierownik projektu". Projekty to przede wszystkim praca i wspóÅ‚praca z ludźmi. StÄ…d też dla sukcesu projektu nie wystarcza już znajomość procesów i technik zarzÄ…dzania projektami. Konieczna jest także, a może nawet przede wszystkim, znajomość ludzi, ich zachowaÅ„, emocji i odczuć oraz znajomość wÅ‚asnych zachowaÅ„ i emocji. Konieczna jest wiÄ™c inteligencja emocjonalna, konieczny jest emocjonalnie kompetentny kierownik projektu.

DziÄ™ki poznaniu zasad funkcjonowania mózgu, poznaniu podstawowych obszarów i kompetencji inteligencji emocjonalnej, dokonaniu oceny swoich umiejÄ™tnoÅ›ci emocjonalnych bÄ™dziesz mógÅ‚ zmienić sposób myÅ›lenia oraz dziaÅ‚ania w projektach.

Management 3.0

PM2

Change and innovation practices, czyli praktyki wprowadzania zmian i innowacji to – naszym zdaniem – klucz do sukcesu projektów realizowanych we wspóÅ‚czesnym Å›rodowisku biznesowym. Na czym one polegajÄ…? Jak mogÄ… je zastosować zarówno project managerowie, jak i menedżerowie zespoÅ‚ów, dziaÅ‚ów, a także dyrektorzy mniejszych lub mniejszych firm? To niemal szekspirowskie pytanie „być albo nie być?” Na te niemal szekspirowskie pytania odpowiedzi dostarczy szkolenie „Management 3.0 - Change and Innovation Practices”

Agile-owe zarzÄ…dzanie/przywództwo poÅ‚Ä…czone z umiejÄ™tnym stosowaniem „twardych” technik zwinnych zapewniÅ‚o sukces projektów software development (wytwarzania oprogramowania). Åšrodowisko biznesowe z coraz krótszymi terminami dostarczenia zÅ‚ożonych produktów i coraz bardziej wyrafinowanymi oczekiwaniami klientów, wymagajÄ…ce wysoko wykwalifikowanych specjalistów – pracowników wiedzy,  to teraz codzienność praktycznie wiÄ™kszoÅ›ci branż.

Jak filozofiÄ™  i konkretne techniki Agile-owego zarzÄ…dzania i przywództwa – sprawdzone w projektach wytwarzania oprogramowania - zastosować w kierowaniu firmÄ…, dziaÅ‚em lub departamentem oraz zespoÅ‚em specjalistów? Szkolenie „Management 3.0 – Change and Innovation Practices”, opracowane przez Jurgena i bazujÄ…ce m.in. na jego książce, prezentuje idee i techniki zwinnego przywództwa i zarzÄ…dzania, jakie mogÄ… i powinny znaleźć powszechne niemal zastosowanie i jakie sÄ… niezbÄ™dne – dla sprawnego zarzÄ…dzania we wspóÅ‚czesnym Å›rodowisku biznesowym - menedżerom zespoÅ‚ów, dziaÅ‚ów i firm - menedżerom Å›redniego i wyższego szczebla.

Zaawansowane zarzÄ…dzanie ryzykiem z wykorzystaniem innowacyjnych metod

PM3

Profil uczestników:

Szkolenie przeznaczone jest dla:

  • osób majÄ…cych doÅ›wiadczenie w zarzÄ…dzaniu projektami i chcÄ…cych zweryfikować swojÄ… wiedzÄ™ pod kÄ…tem zarzÄ…dzania ryzykiem w projektach
  • kierowników projektów zainteresowanych efektywnym zarzÄ…dzaniem ryzykiem w projektach z wykorzystaniem podejÅ›cia Lean Management
  • czÅ‚onków zespoÅ‚ów projektowych uczestniczÄ…cych w procesach identyfikacji, analizy i planowania dziaÅ‚aÅ„ dot. ryzyka projektowego
  • kierowników liniowych zainteresowanych monitorowaniem ryzyk z wielu projektów
  • sponsorów projektów zainteresowanych dokÅ‚adnÄ… analizÄ… szans i zagrożeÅ„ w projekcie

Praktyczne wykorzystanie MS Project

PM2


UdziaÅ‚ w szkoleniu umożliwia zdobycie 14 punktów PDU.

Agile Project Management

PM2

Od kilku lat coraz wiÄ™kszÄ… popularność zdobywa podejÅ›cie zwinne do zarzÄ…dzania projektami. Manifest Agile powstaÅ‚ ponad dekadÄ™ temu. Od tego czasu Agile coraz silniej wpÅ‚ywa na to, co robimy z projektami i jak to robimy. Szczególne wyzwanie stoi przed tymi, którzy przywiÄ…zani sÄ… do tradycyjnych sposobów zarzÄ…dzania projektami.


W trakcie warsztatów zostanie przekazana wiedza na temat Lean-Agile oraz wpÅ‚ywu podejÅ›cia Lean-Agile na zarzÄ…dzanie projektami. Nauczymy siÄ™ jak sprostać wymaganiom w bardzo szybko zmieniajÄ…cym siÄ™ otoczeniu.

Po warsztatach zrozumiemy Agile Project Management. Dowiemy siÄ™ także, jak używać zwinnego podejÅ›cia do różnego typu projektów, wliczajÄ…c wdrożenia systemów, wprowadzanie nowych produktów czy nowych usÅ‚ug. Poznamy proces Agile Project Management.

Gra symulacyjna: Realizacja projektu

PM1

KluczowÄ… kompetencjÄ… Kierownika Projektu jest efektywne zarzÄ…dzanie realizacjÄ… projektu, czyli dostarczeniem produktów projektu w zakresie, czasie i budżecie. Przygotowana gra symulacyjna ma na celu pokazanie efektywnego metody codziennej pracy w projekcie w zakresie delegowania zadaÅ„, ustalania priorytetów prac, odbioru produktów, uwzglÄ™dniania opóźnieÅ„ i problemów projektowych.

Zarządzanie projektami - Monitorowanie i kontrola projektów

PM2

JednÄ… z odpowiedzialnoÅ›ci Kierownika Projektu jest monitorowanie i kontrola prowadzonego przedsiÄ™wziÄ™cia, tak aby mógÅ‚ on razem ze Sponsorem lub Komitetem SterujÄ…cym zapewnić realizacjÄ™ projektu w zakÅ‚adanych parametrach oraz aby efektywnie reagować na zagrożenia i problemy w projekcie. Niestety, jest to czÄ™sto obszar źle dobrany do projektu ze wzglÄ™du na zbyt sÅ‚abÄ… kontrolÄ™ przedsiÄ™wziÄ™cia lub ustawiony zbyt pracochÅ‚onny system sprawdzania status projektu. Wybór odpowiedniego balansu jest zadaniem Kierownika Projektu. Podczas warsztatów Kierownik Projektu bÄ™dzie mógÅ‚ dowiedzieć siÄ™, w jaki sposób warto zorganizować monitorowanie i kontrolÄ™ w projekcie oraz jak wyglÄ…dajÄ… zależnoÅ›ci w poszczególnych obszarach z zakresu zarzÄ…dzania projektem.

ZarzÄ…dzanie ryzykiem w projektach

PM2


UdziaÅ‚ w szkoleniu pozwala na uzyskanie 14 PDU (Professional Development Unit). Ilość punktów PDU przyznawana w każdym z obszarów PMI Talent Triangle jest nastÄ™pujÄ…ca: Technical Project Management – 12, Leadership – 2, Business & Strategic skills – 0.

Szkolenie przeznaczone jest dla:

  • osób majÄ…cych doÅ›wiadczenie w zarzÄ…dzaniu projektami i chcÄ…cych zweryfikować swojÄ… wiedzÄ™ pod kÄ…tem zarzÄ…dzania ryzykiem w projektach
  • kierowników projektów zainteresowanych efektywnym zarzÄ…dzaniem ryzykiem w projektach
  • czÅ‚onków zespoÅ‚ów projektowych uczestniczÄ…cych w procesach identyfikacji, analizy i planowania dziaÅ‚aÅ„ dot. ryzyka projektowego
  • kierowników liniowych zainteresowanych monitorowaniem ryzyk z wielu projektów
  • sponsorów projektów zainteresowanych dokÅ‚adnÄ… analizÄ… szans i zagrożeÅ„ w projekcie

Warsztat: Inicjacja i Planowanie projektu

PM2


Cele warsztatu:

  • Zaprezentowanie praktycznego aspektu metodyki PMBOK® w fazach Inicjacji i Planowania
  • Praktyczne wykonanie, przy wykorzystaniu wybranych narzÄ™dzi, produktów procesu planowania
  • Wsparcie  w zrewidowaniu istniejÄ…cych procesów i procedur. Przygotowanie podstaw do reengineering’u procesów w organizacji
  • Przygotowanie ramowego planu projektu w oparciu o przykÅ‚ady przygotowane przez trenera lub zaproponowane przez uczestników.

Wskazanie obszarów zarzÄ…dzania projektami, które można studiować samodzielnie

Zarządzanie projektami wg PMBOK® Guide

PM2

 

UdziaÅ‚ w szkoleniu pozwala na uzyskanie 14 PDU (Professional Development Unit). Ilość punktów PDU przyznawana w każdym z obszarów PMI Talent Triangle jest nastÄ™pujÄ…ca: Technical Project Management – 10, Leadership – 3, Business & Strategic skills – 1.


Szkolenie z Podstaw ZarzÄ…dzania Projektami wg metodyki PMBOK® Guide, jest bazowym szkoleniem w ramach Å›cieżki przygotowania profesjonalnego Kierownika Projektu. Podstawowym zaÅ‚ożeniem tego szkolenia jest wskazanie uczestnikom na szeroki obszar wiedzy oraz na interdyscyplinarność  zagadnieÅ„ zwiÄ…zanych z zarzÄ…dzaniem projektami. Szkolenie pozwala na wybranie swojej Å›cieżki rozwoju zawodowego od specjalisty w wybranym obszarze po stanowisko kierownika projektu. Wskazuje na obszary warte podjÄ™cia samodzielnych studiów. W zwiÄ…zku z powyższym szkolenie przygotowane jest w formie omówienia grup procesów zarzÄ…dzania projektem. Aspekt Praktyczny omówiony jest w kolejnym etapie gdzie przedstawiamy projekt w kontekÅ›cie faz / cyklu życia projektu od Inicjacji przez Planowanie, Execution, Monitorowanie i KontrolÄ™ oraz ZamkniÄ™cie Projektu.

Zarządzanie programem projektów

PM2

 

UdziaÅ‚ w szkoleniu pozwala na uzyskanie 14 PDU (Professional Development Unit). Ilość punktów PDU przyznawana w każdym z obszarów PMI Talent Triangle jest nastÄ™pujÄ…ca: Technical Project Management – 10, Leadership – 2, Business & Strategic skills – 2.

Szkolenie przeznaczone jest dla Dyrektorów ZarzÄ…dzajÄ…cych, Dyrektorów Finansowych, Dyrektorów i Kierowników Departamentów/DziaÅ‚ów, Dyrektorów i Kierowników biura projektów, Menedżerów portfela projektów, Kierowników projektów zarzÄ…dzajÄ…cych kilkoma projektami.

ZarzÄ…dzanie projektami Agile / scrum

PM2

Szkolenie przeznaczone jest dla:

  • CzÅ‚onków zespoÅ‚ów projektowych oraz kierowników projektów, którzy chcieliby rozpocząć realizacjÄ™ projektów wedÅ‚ug metodologii SCRUM

Jak uzyskać i utrzymać wsparcie zarządu?

PM1

Szkolenie przeznaczone jest dla wszystkich osób zwiÄ…zanych z realizacjÄ… kluczowych projektów, w szczególnoÅ›ci czÅ‚onków zarzÄ…du, kierowników projektów i sponsorów.

Rozwój Kierownika Projektu

PM3

Szkolenie przeznaczone jest dla kierowników projektów z doÅ›wiadczeniem, którzy chcÄ… siÄ™ dalej rozwijać, i sÄ… za razem chÄ™tni do wymiany swoich doÅ›wiadczeÅ„ z innymi. Dotyczy ono również kierowników programu i sponsorów. Uczestnicy muszÄ… biegle posÅ‚ugiwać siÄ™ jÄ™zykiem angielskim.

Zarządzanie zespołem projektowym

PM2

Szkolenie Å‚Ä…czy omówienie istotnych aspektów merytorycznych z ćwiczeniami i przykÅ‚adami praktycznymi. Ponieważ szkolenie to tworzy merytoryczne podstawy do innych szkoleÅ„ o charakterze warsztatowym, część „teoretyczna” stanowi od 30% do 50% Å‚Ä…cznego czasu szkolenia (w zależnoÅ›ci od potrzeb). PozostaÅ‚y czas przeznaczony jest na ćwiczenia oraz przykÅ‚ady praktyczne i ich omówienie.

Ocena i ratowanie projektów zagrożonych

PM2

Profil uczestników:

Szkolenie przeznaczone jest dla doÅ›wiadczonych Kierowników Projektów, Menedżerów Portfela, Sponsorów, 
a także czÅ‚onków Biura Projektów i audytorów, których praca jest mocno zwiÄ…zana z problematykÄ… projektów zagrożonych.

Inne otwarte i zamknięte szkolenia z tego obszaru:

Nazwa szkoleniaObszarLiczba dni

Warsztat: Efektywny Komitet SterujÄ…cy Projektu

PM1

Warsztat: Zarządzanie projektami dla Sponsorów

PM1

ZarzÄ…dzanie projektami IT

PM2

ZarzÄ…dzanie kosztami i harmonogramem w projektach

PM2

Komunikacja w projektach

PM2

Negocjacje dla Kierowników Projektów

PM2

Zakupy w projektach

PM1

Metodyka i psychologia w zarzÄ…dzaniu projektami

PM2

Podstawy MS Project

PM2

Zaawansowany MS Project

PM2

PMI®, PMP®, CAPM®, PMI-ACP®, PgMP®, PfMP®, PMI-RMP®, PMBOK® Guide are registered marks of the Project Management Institute, Inc.
PMI® Registered Education Provider logo is registered mark of the Project Management Institute, Inc.

© by WHITECOM Project Experience
Projekt i wykonanie: BProg