Zadzwoń do nas (+48) 781 006 800 lub napisz: kontakt@whitecom.com.pl


Szukasz oferty dla siebie?
Kierownik projektu
rozwin
Szukasz szkolenia?
Kierownik projektu
rozwin

Najbliższe szkolenia

Obecnie znajdujesz sie w:
  • Książka
  • Recenzja

Informacje o firmie

Jesteśmy firmą koncentrującą się na specyficznych potrzebach naszych klientów. Naszym priorytetem jest wybór jak najlepszych rozwiązań zapewniających podniesienie efektywności działania organizacji klienta.

Firma WHITECOM Sp. z o. o. korzysta z Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju 2.0.

Więcej informacji

 

Recenzja

PMO (Seweryn Spałek, Maciej Bodych)

PRAKTYKA ZARZĄDZANIA PROJEKTAMI I PORTFELEM PROJEKTÓW W ORGANIZACJI

Niedawno nakładem wydawnictwa Helion ukazała się książka, Seweryna Spałka i Macieja Bodycha, dwóch doświadczonych ekspertów odsłaniających sekrety skutecznego zarządzania projektami.

Publikacja dotyczy zastosowania metodologii zarządzania projektami poprzez funkcjonowanie biura projektów PMO. Książkę szczególnie polecam nowo powstałym PMO (ich kierownikom), jak również firmom, które planują wdrożyć metodologię Project Management Institute i utworzyć PMO w ramach swoich struktur. W moim przekonaniu można ją uznać za świetny podręcznik nie tylko dla wszystkich będących na rynku, ale również dla studentów zainteresowanych tą tematyką.

Autorzy dzielą się bezcenną wiedzą, bardzo dokładnie opisując wszystkie kroki budowania i wdrażania PMO. Dzięki temu książka pozwala zrozumieć cały proces tworzenia biur projektów. Publikacja zawiera wiele informacji z PMBOK (zbioru standardów i rozwiązań w dziedzinie zarządzania projektami). Można powiedzieć, że autorzy wprowadzają czytelnika w świat zarządzania projektami powołując się na metodologię PMI.

Książka jest podzielona na 5 rozdziałów, z których każdy opisuje inne zagadnienie. Wszystkie rozdziały tworzą spójną całość, co daje kompleksowy obraz zagadnienia PMO. Układ poszczególnych rozdziałów zasługuje na uwagę, gdyż pozwala czytelnikowi na sprawne poruszanie się po rozdziałach: najpierw zostaje przedstawiona tematyka, następnie przykłady, a na końcu autorskie uwagi i komentarze do danego zagadnienia.

Autorzy posługują się szerokim spectrum przykładów, od własnych doświadczeń zawodowych, przez przykłady z różnych branż, kończąc na badaniach rynkowych. Książka zawiera sporo wykresów, rysunków i opisów, które skutecznie ilustrują zawartość książki. Taka różnorodność rozwiązań niewątpliwie niesamowicie podnosi wartość merytoryczną publikacji.

Zwracając się ku elementom technicznym. Język i styl przyjęty przez autorów jest przystępny i zrozumiały, układ absolutnie przejrzysty, a całość ma ciekawą oprawę graficzną.

W mojej ocenie książka jest ciekawą publikacją, która uzupełnia bibliotekę pozycji w zakresie zarządzania projektami na rynku polskim. Niestety brakowało mi ogólnego podsumowania książki.

Reasumując, gratuluje autorom publikacji i życzę powodzenia w dalszej promocji książki.

Agnieszka Kosicka

Prezes PMI PC


PMI®, PMP®, CAPM®, PMI-ACP®, PgMP®, PfMP®, PMI-RMP®, PMBOK® Guide are registered marks of the Project Management Institute, Inc.
PMI® Registered Education Provider logo is registered mark of the Project Management Institute, Inc.

© by WHITECOM Project Experience
Projekt i wykonanie: BProg