Zadzwoń do nas (+48) 781 006 800 lub napisz: kontakt@whitecom.com.pl


Szukasz oferty dla siebie?
Kierownik projektu
rozwin
Szukasz szkolenia?
Kierownik projektu
rozwin

Najbliższe szkolenia

Obecnie znajdujesz się w:

Szkolenia


Informacje o firmie

Jesteśmy firmą koncentrującą się na specyficznych potrzebach naszych klientów. Naszym priorytetem jest wybór jak najlepszych rozwiązań zapewniających podniesienie efektywności działania organizacji klienta, dlatego poświęcamy dużo czasu na zapoznania się ze specyfiką klienta i jego oczekiwaniami. Ważne jest dla nas nie tylko zadowolenie klienta, ale przede wszystkim zmiany, jakie przyniesie mu współpraca z nami.

Więcej informacji

 

(R)ewolucja w PMP

PMI® wprowadza zmiany zasad certyfikacji. Od 12 stycznia 2016 zacznie obowiązywać nowy format egzaminu PMP®. Co to dla nas oznacza? Jakie to zmiany?

1 grudnia 2015 stał się datą symboliczną w świecie zarządzania projektami. Tego dnia Project Management Institute wprowadził nowe zasady dotyczące certyfikacji, opierające się na trzech filarach Trójkąta Talentów. Zmiany kierowane potrzebą podkreślenia znaczenia umiejętności przywódczych kierownika projektów oraz zwrócenia uwagi na biznesowe podejście do strategii organizacji odznaczają się w nowym, trójdzielnym sposobie przydzielania punktów PDU. Wraz ze zmianami w procesie certyfikacji i utrzymania tytułu idą również nawiązujące do nowych wartości modyfikacje w samym egzaminie, z którymi po raz pierwszy kandydaci zetkną się 12 stycznia.

Głównym założeniem nowego podejścia do certyfikacji jest zaakcentowanie istoty efektywnego podejścia do strategii biznesowej i realizacji korzyści z projektów. W tym celu już na etapie przygotowania do egzaminu kandydat powinien poświęcić więcej uwagi tematom analizy Wniosków z doświadczeń, odpowiedzialności za Kartę Projektu oraz wzmocnienia relacji z interesariuszami. W związku z tym PMI® postanowił zmodyfikować strukturę egzaminu i uzupełnić pulę zadań testowych o około 25% nowych pytań.

Pytania egzaminacyjne podzielone będą według następującego udziału procentowego:

 

 

W zmodyfikowanej strukturze egzaminu pojawi się dodatkowe osiem tematów dotyczących zakresu pierwszych czterech faz projektowych.

 

Nowe obszary dotyczące fazy Inicjacji:

Zagadnienie 2 – Zidentyfikuj kluczowe produkty projektu w odniesieniu do wymagań, aby móc zarządzać oczekiwaniami klienta i prowadzić do osiągnięcia celów projektu.

Zagadnienie 7 – Wykonaj analizę korzyści z udziałem odpowiednich interesariuszy w celu skontrolowania zgodności projektu ze strategią organizacji i oczekiwanymi wartościami biznesowymi.

Zagadnienie 8 – Informuj interesariuszy o akceptacji Karty Projektu w celu zapewnienia powszechnego zrozumienia ustaleń o kluczowych produktach, kamieniach milowych, a także o rolach interesariuszy i ich odpowiedzialnościach.

Nowe obszary dotyczące fazy Planowania:

Zagadnienie 13 – Na podstawie analizy potrzeb, interesów i potencjalnego wpływu udziałowców utwórz Plan zarządzania interesariuszami, aby efektywnie zarządzać wymaganiami interesariuszy i angażować ich w decydowanie o projekcie.

Nowe obszary dotyczące fazy Realizacji:

Zagadnienie 6 – Zarządzaj przepływem informacji poprzez śledzenie Planu komunikacji, aby dbać o zaangażowanie i odpowiednią wiedzę interesariuszy o projekcie.

Zagadnienie 7 – Dbaj o relacje z interesariuszami poprzez śledzenie Planu zarządzania interesariuszami, aby osiągnąć stałe wsparcie i odpowiednio zarządzać wymaganiami.

Nowe obszary dotyczące fazy Monitoringu i Kontroli:

Zagadnienie 6 – Zbieraj, analizuj i zarządzaj wnioskami z doświadczeń, używaj odpowiednich technik zarządzania, aby zapewnić ciągłe doskonalenie.

Zagadnienie 7 – Monitoruj działania zakupowe w odniesieniu do Planu zakupów, aby zweryfikować zgodność z założeniami projektowymi.

 

Pełny opis tematów zawartych w egzaminie znajdą Państwo w dokumencie na stronie internetowej Instytutu.

Od 12 stycznia również będzie można na bieżąco śledzić wyniki egzaminów, które będą dostępne online tuż po ukończeniu testu. Znaczącą zmianą, która być może otworzy drzwi do kariery części niezdecydowanych do tej pory kandydatów, będzie także możliwość wyboru egzaminu w języku polskim.

Osoby zainteresowane podejściem do egzaminu PMP® zapraszamy na szkolenia certyfikujące organizowane przez naszą firmę. Konsultanci WHITECOM Project Experience przygotują dla Państwa indywidualną ścieżkę rozwoju i pomogą w każdej kwestii związanej z procesem certyfikacji i utrzymania tytułu.

 

Program PMP® Experience 7 STEPS

W oparciu o wieloletnie doświadczenia konsultantów i trenerów WHITECOM Project Experience został przygotowany autorski program przygotowania Kierowników projektów do zdobycia certyfikacji PMP®.

W ramach programu będziecie Państwo mieli okazję zweryfikować spełnienie wymagań certyfikacyjnych, poznać bliżej organizację PMI®, certyfikację PMP®, najlepsze praktyki przygotowania się do egzaminu, oraz wziąć udział w szkoleniu i uzyskać wsparcie w pytaniach do PMBOK®.

Program PMP® Experience 7 STEPS został podzielony na 7 kroków mających na celu efektywnie przygotować uczestników do uzyskania certyfikacji:

 

Osobom posiadającym już certyfikat przypominamy również o konieczności recertyfikacji. W celu utrzymania certyfikatów należy w przeciągu podanego okresu uzbierać odpowiednią ilość punktów PDU.

W naszej ofercie posiadamy specjalne Pakiety, które pomogą Państwu w utrzymaniu certyfikatu i uzbieraniu odpowiedniej ilości punktów PDU.

Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce RECERTYFIKACJA

WHITECOM Project Experience Złotym Sponsorem PMI PC


PMI®, PMP®, CAPM®, PMI-ACP®, PgMP®, PfMP®, PMI-RMP®, PMBOK® Guide are registered marks of the Project Management Institute, Inc.
PMI® Registered Education Provider logo and PMI® Poland Chapter logo are registered marks of the Project Management Institute, Inc.

© by WHITECOM Project Experience
Projekt i wykonanie: BProg