Zadzwoń do nas (+48) 781 006 800 lub napisz: kontakt@whitecom.com.pl


Szukasz oferty dla siebie?
Kierownik projektu
rozwin
Szukasz szkolenia?
Kierownik projektu
rozwin

Najbliższe szkolenia

Obecnie znajdujesz się w:

Stopka


Informacje o firmie

Jesteśmy firmą koncentrującą się na specyficznych potrzebach naszych klientów. Naszym priorytetem jest wybór jak najlepszych rozwiązań zapewniających podniesienie efektywności działania organizacji klienta, dlatego poświęcamy dużo czasu na zapoznania się ze specyfiką klienta i jego oczekiwaniami. Ważne jest dla nas nie tylko zadowolenie klienta, ale przede wszystkim zmiany, jakie przyniesie mu współpraca z nami.

Więcej informacji

 

Aktualności

WAŻNE zmiany w egzaminach certyfikujących w 2018 roku!!!

2018-01-26

       Wiosną bieżącego roku egzaminy PMP®, CAPM® oraz PMI-ACP® ulegną zmianom w celu dostosowania do nowych edycji standardów.

        Począwszy od 26 marca 2018 egzamin PMP® będzie opierał się na szóstym wydaniu PMBOK® Guide. Przystąpienie do egzaminu w dniu 26 marca lub później wiąże się z otrzymaniem zaktualizowanej wersji egzaminu, która odwołuje się do PMBOK® Guide - Sixth edition, natomiast każdy, kto zda egzamin przed 26 marca 2018 r. - otrzyma obecnie obowiązującą wersję egzaminu wg PMBOK® Guide - Fifth Edition.

Aktualizacje zawarte w PMBOK® Guide - Sixth edition obejmują:

 • dodanie nowego rozdziału na temat roli kierownika projektu skoncentrowanego na skutecznym przywództwie,
 • zmianę nazwy dwóch obszarów wiedzy:
  • Schedule Management, wcześniej znany jako Time Management,
  • Resource Management, wcześniej znany jako Human Resource Management, 
 • każdy obszar wiedzy zawiera 4 sekcje:
  • Key Concepts
  • Trends and Emerging Practices
  • Tailoring Considerations
  • Considerations for Agile/Adaptive Environments,

         Od dnia 26 marca 2018 także zmianie ulegnie egzamin PMI-ACP® w celu harmonizacji
z terminologią nowego przewodnika Agile Practice Guide
(wydanego we wrześniu 2017).
Po opublikowaniu w marcu nowego egzaminu PMI-ACP przewodnik Agile Practice Guide zostanie dodany do listy materiałów referencyjnych do egzaminu. Podobnie jak w przypadku PMP obowiązuje ta sama zasada w kwestii przystąpienia do egzaminu przed i po 26 marca 2018 r.

       Zmiany obejmą także certyfikację CAPM®, która również zostanie dostosowana do szóstego wydania PMBOK® Guide. Aktualizacja egzaminu wejdzie w życie z dniem 21 maja 2018. Do 20 maja 2018 roku egzamin CAPM® można zdać wg aktualnie obowiązującej piątej edycji PMBOK Guide®  oraz na standardowych zasadach. Natomiast od 12 marca do 20 maja 2018 r. istnieje możliwość podejścia do pilotażowej wersji egzaminu CAPM® - VI ed  wraz z przysługującymi rabatami zgodnie z tabelą poniżej*

*W przypadku gdy egzamin pilotażowy został opłacony wcześniej wg standardowej stawki – istnieje możliwość otrzymania zwrotu nadwyżki w terminie od dwóch do trzech tygodni po zakończeniu programu pilotażowego.

       Ponadto test pilotażowy odbywa się tylko w języku angielskim, wyłącznie w centrach testowania Prometric oraz obowiązują te same wymagania dotyczące wykształcenia i doświadczenia, co obecny egzamin CAPM®. Wyniki testu będą dostępne nie wcześniej niż 28 maja 2018 r. Pakiet studencki nie kwalifikuje się do pilotażu. 

       Podsumowując od 21 maja 2018 r. egzamin CAPM® na podstawie Przewodnika PMBOK® Guide - Fifth ed przestanie całkowicie obowiązywać. Od tego dnia wszyscy kandydaci do tej certyfikacji wezmą udział w nowym egzaminie na podstawie PMBOK® Guide - Sixth edition.

         W najbliższym czasie modyfikacji ulegną także egzaminy PgMP® (od 25 czerwca 2018) oraz PMI-PBA® (Q2 2018) -  na ten temat więcej informacji pojawi się wkrótce.

        Aktualizacje egzaminów pomagają utrzymać prestiż certyfikatów wraz z rozwojem zawodu związanego z zarządzaniem projektami. Zachęcamy do śledzenia naszej strony, gdzie o kolejnych zmianach będziemy na bieżąco informować.

 

Zapraszamy do kontaktu.

tel. +48 781 006 800
szkolenia@whitecom.com.pl

WHITECOM Project Experience Złotym Sponsorem PMI PC


PMI®, PMP®, CAPM®, PMI-ACP®, PgMP®, PfMP®, PMI-RMP®, PMBOK® Guide are registered marks of the Project Management Institute, Inc.
PMI® Registered Education Provider logo and PMI® Poland Chapter logo are registered marks of the Project Management Institute, Inc.

© by WHITECOM Project Experience
Projekt i wykonanie: BProg