Zadzwoń do nas (+48) 781 006 800 lub napisz: kontakt@whitecom.com.pl


Szukasz oferty dla siebie?
Kierownik projektu
rozwin
Szukasz szkolenia?
Kierownik projektu
rozwin

Najbliższe szkolenia

Obecnie znajdujesz siÄ™ w:

Szkolenia


Informacje o firmie

Jesteśmy firmą koncentrującą się na specyficznych potrzebach naszych klientów. Naszym priorytetem jest wybór jak najlepszych rozwiązań zapewniających podniesienie efektywności działania organizacji klienta.

Firma WHITECOM Sp. z o. o. korzysta z Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju 2.0.

Więcej informacji

 

Lista szkoleń

Team flow: symulacje przepływu oraz usprawnienia pracy zespołowej

Business agility to zwinność w caÅ‚ej organizacji, a nie tylko w obszarze delivery (dostarczania produktów), np. w IT. Business agility to dużo wiÄ™cej niż Agile development, to myÅ›lenie (mind-set) i praktyki zwinne w caÅ‚ej organizacji. Business agility to dostarczanie wartoÅ›ci klientowi dziÄ™ki przepÅ‚ywowi (ang. flow) pracy, to wspóÅ‚praca jednostek biznesowych (np. IT i biznesu), to samoorganizacja zespoÅ‚ów, to także ciÄ…gÅ‚e doskonalenie i uczenie siÄ™ zespoÅ‚ów i caÅ‚ej organizacji.

PrzepÅ‚yw czyli metoda pracy pozwalajÄ…ca na szybkie i efektywne dostarczanie wartoÅ›ci, dziÄ™ki jasnemu celowi , precyzyjnym priorytetom, wspóÅ‚pracy i zaangażowaniu zespoÅ‚u oraz zwiÄ…zany z niÄ… sposób myÅ›lenia (ang. flow thinking i flow mind-set) to warunki osiÄ…gniÄ™cia zwinnoÅ›ci biznesowej (ang. business agility).

Jak wiÄ™c rozpocząć „wÄ™drówkÄ™” do tak opisanego Business Agility i zbudowania zwinnego Systemu zarzÄ…dzania projektami i portfelem?

Jak liderzy, menedżerowie i czÅ‚onkowie zespoÅ‚ów  mogÄ… – w efektywny, praktyczny i inspirujÄ…cy sposób – doÅ›wiadczyć tej metody i sposobu myÅ›lenia oraz odnieść to podejÅ›cie do swojego wÅ‚asnego kontekstu: do swoich firm i swoich zespoÅ‚ów?

Jako pierwszy krok proponujemy warsztat symulacyjny Team Flow, którego celem jest uzyskanie odpowiedzi na nastÄ™pujÄ…ce pytanie:

  • Jak uzyskać flow i wspóÅ‚pracÄ™ w pojedynczym zespole realizacyjnym (np. developerskim)?

Warsztat odpowiada na to pytanie, wykorzystujÄ…c podejÅ›cie Okaloa Flowlab (http://www.okaloa.com/flowlab ) - KanbanowÄ… symulacjÄ™ pracy zespoÅ‚u, pokazujÄ…cÄ… wpÅ‚yw przyjÄ™tych zasad i organizacji pracy zespoÅ‚u na rezultaty i na sposób pracy. Symulacja jest nowatorskÄ… i angażujÄ…cÄ… metodÄ… poznania Business Agility i przepÅ‚ywu: jego źródeÅ‚ i zasad, pokazujÄ…cÄ… jak można uzyskać przepÅ‚yw oraz wspóÅ‚pracÄ™ w zespole.

WiÄ™cej ma temat różnych symulacji przeczytacie w tekÅ›cie Flowlab simulations: jak doÅ›wiadczać flow na drodze do business agility.

W standardowej wersji warsztatu jego uczestnicy pracujÄ…c w 4-5 osobowych zespoÅ‚ach doÅ›wiadczÄ… - podczas dwóch rund symulacji pracy, wykorzystujÄ…cych tablice kanbanowe - przejÅ›cia od tradycyjnych, pozbawionych przepÅ‚ywu metod i form pracy do stanu mniej lub bardziej zaawansowanego przepÅ‚ywu i coraz wiÄ™kszej wspóÅ‚pracy w zespole. Sami też bÄ™dÄ… znajdywać takie rozwiÄ…zania organizacyjne, które bÄ™dÄ… ich przybliżać do przepÅ‚ywu i wspóÅ‚pracy oraz sami bÄ™dÄ… weryfikować ich efektywność.

Podczas 1-szej rundy symulacji uczestnicy doÅ›wiadczÄ… konwencjonalnego sposobu pracy, charakteryzowanego przez dążenie do optymalizacji zasobów i dyrektywny styl zarzÄ…dzania oraz wÄ…skÄ… specjalizacjÄ™ pracowników. ZidentyfikujÄ… także gÅ‚ówne przeszkody osiÄ…gniÄ™cia przepÅ‚ywu.

Podczas retrospektywy po 1-szej rundzie uczestnicy zaproponują własne eksperymenty dotyczące metod i organizacji pracy zespołu umożliwiające wystąpienie przepływu.

W 2-giej rundzie symulacji. bÄ™dÄ… wprowadzali te zaproponowane praktyki i zasady i weryfikowali ich wpÅ‚yw na wyniki pracy, wspóÅ‚pracÄ™ i zadowolenie z pracy. Druga runda symulacji dotyczyć bÄ™dzie takich zagadnieÅ„ jak: system pull i jego wpÅ‚yw na przepustowość (rezultaty pracy), poziom robót w toku (limity WIP) i ich wpÅ‚yw na poziom wspóÅ‚pracy, miary, jakie mogÄ… być wykorzystane do oceny rezultatów prac oraz dokonywanych usprawnieÅ„ pracy, a także inne praktyczne metody sprzyjajÄ…ce osiÄ…gniÄ™ciu przepÅ‚ywu.

Na zakoÅ„czenie warsztatu dokonamy wspólnie podsumowania i refleksji dotyczÄ…cych doÅ›wiadczeÅ„ z dwóch rund symulacji oraz odniesiemy te doÅ›wiadczenia do realiów pracy uczestników warsztatu. Uczestnicy zidentyfikujÄ… także te dziaÅ‚ania, które mogÄ… zrealizować w swoim Å›rodowisku dla wprowadzenia przepÅ‚ywu i zwiÄ™kszenia wspóÅ‚pracy w zespoÅ‚ach. Zastanowimy siÄ™ także, co można zrobić, by zmienić caÅ‚Ä… organizacjÄ™, tak by uzyskać zwinność biznesowÄ… (ang. Business Agility)

Agenda warsztatu:

  1. Wprowadzenie do symulacji Team Flow
  2. Runda 1: symulacja tradycyjnego środowiska pracy (10 dni symulacji)
  3. Retrospektywa: co można zrobić dla zwiększenia efektywności i zadowolenia z pracy
  4. Runda 2: stopniowe wprowadzanie usprawnieÅ„ umożliwiajÄ…cych przepÅ‚yw i wspóÅ‚pracÄ™ (10 lub 15 dni symulacji)
  5. Podsumowanie: wnioski praktyczne oraz dalsze kroki w obszarze zwinności biznesowej

Grupa docelowa:

Praktycy Agile i Kanban, pragnÄ…cy gÅ‚Ä™biej poznać podejÅ›cie wykorzystujÄ…ce przepÅ‚yw (ang. flow thinking i mind-set) oraz praktyki umożliwiajÄ…ce przepÅ‚yw i wysoki poziom wspóÅ‚pracy w zespoÅ‚ach.

Liczba uczestników warsztatu:

12-16 osób, pracujÄ…cych w trzech-czterech 4-osobowych zespoÅ‚ach.

Zapisz siÄ™ na szkolenie

PMI®, PMP®, CAPM®, PMI-ACP®, PgMP®, PfMP®, PMI-RMP®, PMBOK® Guide are registered marks of the Project Management Institute, Inc.
PMI® Registered Education Provider logo is registered mark of the Project Management Institute, Inc.

© by WHITECOM Project Experience
Projekt i wykonanie: BProg